Anasayfa / Püf Noktası / Kışlık ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kışlık ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yaklaşan kış mevsimi öncesi kışlık ayakkabılar raflardaki yerlerini almaya başlarken Eskişehir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nejat Madenoğlu, vatandaşların kalitesiz ürünlerle karşılaşmaması için uyarılarda bulundu.

1- Ayakkabıyı iki ayağınıza da giyin: Ayakkabı alırken mutlaka iki ayağın birden giyilmesini ve az da olsa hareket edilmesinin gerektiğini anlatan Nejat Madenoğlu, ayakkabının üst kısmının deri olmasına özellikle dikkat edilmesinin altını çizdi.

2- Uzak Doğu mallarına dikkat: Ayakkabı alırken güvenilir firmaların tercih edilmesinin en önemli etkenlerden biri olduğuna değinen Madenoğlu uyardı: Uzak Doğu ürünlerinden kaçının, özellikle de Çin mallarından. Ucuz diye alınan ayakkabı sağlığınızdan değerli değil. Tüm vücudun sinirleri ayaktan geçiyor ve sağlıksız ayakkabılar ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

kışlık ayakkabı

3- Çekecek kullanın: Özellikle botlarda ayakkabı çekeceğini kullanmalısınız. Kullanmadıkça deforme olmaya başlar.

4- Islanan ayakkabılarınızı kalorifer altında kurutmayın: Islanan ayakkabılar soba yanlarında ya da kalorifer altlarında kurutulduğunda kalıpları bozulur. En iyisi içine kalıp koyarak kendi haline bırakmaktır.

5- Ayakkabının iç astarına dikkat: İç astarları sentetik malzemeden yapılan ayakkabıları tercih etmeyin. Ayakkabı satıcılarının satmak için söylediklerine çok da kulak asılmamalıdır.

Hakkında admin

Ek Kontrol

Tıkanan lavabolar nasıl açılır

TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘İyi Fikir’ programına konuk olan Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı, tıkanan lavabolar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir